ARCHIWUM:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 
0

Nasze schronisko od niedawna posiada kawałek ziemi obok naszego schroniska, którą udało nam się ogrodzić betonowym płotem obok terenu - działkę od strony sąsiadów aby nie przeszkadzały im nasze psy, choć wiemy, że nawet najmniejszy pies schroniskowy jest zawadą w tym "sąsiedzkim" bytowaniu.

Nasza działka jest na razie nieuporządkowana jak też zupełnie pusta.


Marzy się nam na niej nowy teren spacerowy - wybieg dla chociaż niewielkiej części naszych podopiecznych. Aby był to teren spacerowy należałoby go zagospodarować tzn. posadzić drzewa i krzewy, po płocie puścić pnącza, ułożyć trochę kostki i płyt chodnikowych, a nawet postawić ławeczki. Myślimy o tym aby ten kawałek schroniskowego terenu obsadzić "drzewkami pamięci", które przypominałyby o psiakach i kotach, które odeszły do wieczności. Co Państwo na to, czy podoba Wam się ten pomysł?


Nasza schroniskowa Nuka została pochowana na cmentarzu przy ulicy malowniczej. Ma nawet pomniczek ze swoim zdjęciem. dla Nuki z całą pewnością kupimy piękne drzewko i posadzimy na naszej działce.


Ale drzewka pamięci, to nie tylko drzewka dla naszych schroniskowych podopiecznych - to również pamięć o naszych domowych zwierzakach, tych które do swojej śmierci miały dom u nas, u naszych znajomych i przyjaciół. wszystkich zapraszamy do zagospodarowania naszej działki i czekamy na pomysły. Oprócz drzewek chcemy postawić duże kamienie i głazy, na których będzie można umieścić tabliczkę z imieniem zwierzaka.


Na płocie chcemy umieścić graffiti - a może jakiś konkurs graffiti/ale na wesoło - nie chcemy ponuractwa, chcemy aby nasze zwierzaki biegające po łące czuły się Pańskie./
« Powrót


Hosting naszej strony zapewnia Ogicom