UWAGA! przeglądasz archiwalną wersję strony schroniska! Aby przejść na nową stronę kliknij tutaj.
ARCHIWUM:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 
Nabór wolontariuszy do PATROLU ADOPCYJNEGO

Schronisko dla Zwierząt W Łodzi ogłasza nabór wolontariuszy do tzw. Patrolu adopcyjnego. Zadaniem patrolu będzie kontrola przedadopcyjna u osób zgłaszających chęć zaadoptowania zwierzęcia ze schroniska.

Patrol adopcyjny będzie składał się z minimum dwóch osób, które z pisemnym upoważnieniem ze schroniska oraz działającego przy schronisku Stowarzyszenia będą zobowiązane udać się do domu potencjalnych kandydatów na dom dla psa/kota i dokonać rozeznania czy zgłaszający spełniają warunki umożliwiające powierzenie zwierzęcia.W razie konieczności patrol dokona również wywiadu środowiskowego.Po dokonaniu w/w czynności obowiązkiem patrolu będzie sporządzenie notatki łącznie z własnymi sugestiami. Na podstawie opinii patrolu schronisko będzie podejmowało decyzję o przekazaniu lub nie zwierzęcia.


Potrzebne są osoby odważne, kreatywne, bardzo odpowiedzialne, odporne na stress,byłoby wskazane z własnym samochodem, znające przepisy ustawy o ochronie zwierząt, chętne do zapoznania się z innymi przepisami obowiązującymi w k.c,kpa itp.


Potrzebna jest grupa 8 osób, dyspozycyjnych, pracowitych. Składanie listów motywacyjnych najpóźniej do 5 października.


Prace patrolu powinny rozpocząć się po 15 października po odpowiednim przeszkoleniu grupy.


Celem powołania patrolu jest unikanie takich sytuacji jaka ma miejsce w Tworzyjankach, gdzie trafił schroniskowy bernardyn, którego pomimo kilku interwencji z udziałem policji nie udało się na chwilę obecną odebrać z nieodpowiedzialnych, złych rąk.


O sytuacji w Tworzyjankach będziemy informować oddzielnymi komunikatami.


Podkreślamy raz jeszcze że ogłoszony nabór do patrolu adopcyjnego (można wymyślić inną nazwę z udziałem już wybranych osób chociaż patrol będzie miał za zadanie dokonywać również kontroli poadopcyjnych) adresowany jest do osób znających problematykę zwierzęcą, chcących nieść prawdziwa pomoc krzywdzonym zwierzętom, mających wolny czas i będących świadomym obowiązków wynikających z pracy w takim patrolu.


« Powrót


Hosting naszej strony zapewnia Ogicom