ARCHIWUM:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 
NIE BÓJCIE SIĘ „PRZEGANIAĆ” RÓŻNEGO AUTORAMENTU OSOBNIKÓW

Kolejny Apel do schronisk, przytulisk, osób mających zwierzęta pod opieką.

Z uwagi na przepełnienie schronisk i bardzo dużą ilość zwierząt bezdomnych szczególnie psów, mogą one stać się ofiarą bestialstwa lub niecnych czynów przy Waszym nieświadomym udziale. Dlatego kolejny raz apelujemy aby nie prowadzić rozdawnictwa i zachowywać daleko posuniętą ostrożność i rozwagę.


W niedzielę 24 czerwca do naszego schroniska przybyło trzech osobników. Usiłowali „nabyć”(?)! psa z naszego schroniska. Dzięki wyczuleniu pracowników na różne dziwne, nietypowe, podejrzane, nielogiczne i/lub patologiczne zachowania (nasze schronisko jest często, zbyt często nachodzone przez przeróżne typy nie mające nic wspólnego z osobami chcącymi dać dom, czworonogowi, przygarnąć go pod swój dach) zostali wyproszeni co oczywiście wywołało ich agresję.


Nie jest to pierwszy ani jedyny tego typu incydent. Dlatego apelujemy aby schroniska oraz wszystkie osoby wydające zwierzęta do adopcji, szczególnie psy, wykazywały się niezwykłą rozwagą i dociekliwością. Potencjalny nowy opiekun prawny musi zostać sprawdzony.


Naszymi doświadczeniami oraz systemem sprawdzania, regulamin wydawania zwierząt, kryteria oceny itp. możemy podzielić się ze schroniskami – prosimy zainteresowanych o kontakt. Wasza nieuwaga lub beztroska może spowodować, że pies zamiast do przyjaznego domu trafi do kaźni, skończy jako worek treningowy do walk, zginie w walce psów lub zostanie poddany innym cierpieniom. To, że schroniska są przepełnione nie oznacza, że każdy może „dostać„ psa. Schroniska są placówkami OPIEKUŃCZYMI dlatego prosimy inne schroniska oraz naszych wolontariuszy, szczególnie tych angażujących się w adopcje o wnikliwość i rozwagę przy adopcjach, które są czynnościami prawnymi wywołującymi określone skutki prawne. Apelujemy również aby schroniska - przytuliska informowały się wzajemnie o podejrzanych, niepokojących sytuacjach, które w konsekwencji mogą zagrażać zarówno bezpieczeństwu zwierząt jak i ludzi. Chętnie udostępnimy nagrania z naszego monitoringu.« Powrót


Hosting naszej strony zapewnia Ogicom